Kliknutím do obrázku se otevře v další kartě ZP Cestují - facebooková skupina
Kliknutím do obrázku se otevře v další kartě ZP Cestují - facebooková skupina

Zrakově postižení - cestují!

Pražská integrovaná doprava:

Stránky: www.ropid.cz , ale také www.dpp.cz

Bezbariérovému cestování je věnována stránka http://www.dpp.cz/bezbarierove-cestovani/ , kterou si zanaluzujeme v článku více.

Platí: držitelé průkazu ZTP a ZTP-P jezdí zdarma příměstskými autobusy, ale platí běžný tarif při přepravě vlaky v rámci PID, stejně jako důchodci nad 70 let.

Dokument: bod 5. Přeprava osob s omezenou schopností pohybu a orientace Přeprava osob na vozíku pro invalid a nebo v samostatném dokumentu na tomto servru.

Cestování autobusy v rámci PID

Bezbariérové cestování metrem

Kliknutím na stanici metra se vám zobrazí detailní informace o aktuálním stavu bezbariérového zařízení. Zelená značka znamená, že je zařízení v provozu a červený křížek upozorňuje na to, že je mimo provoz.
Po registraci na: http://www.dpp.cz/registrace/, si můžete aktivovat službu, která vás bude, formou SMS, informovat o změnách stavu bezbariérového zařízení.

Bezbariérové cestování v tramvajích

Garance
spočívá v tom, že označený spoj v jízdním řádu bude vždy proveden nízkopodlažním vozidlem. Garantované spoje jsou vyznačeny v zastávkových jízdních řádech symbolem invalidního vozíku. Stejným symbolem jsou nízkopodlažní tramvaje označeny na svém čele. Jízdní řády tramvajových linek naleznete v Portálu jízdních řádů.
20.07.2008 12:16:11
Miloš Šmíd

Myslíte si, že tyto stránky mohou být užitečné?

Ano (4306 | 34%)
Ne (4210 | 33%)
Stránky průběžně tvoří Miloš Šmíd milosmid zavináč volny.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one