Kliknutím do obrázku se otevře v další kartě ZP Cestují - facebooková skupina
Kliknutím do obrázku se otevře v další kartě ZP Cestují - facebooková skupina

Zrakově postižení - cestují!

Usnadnění v dopravě

Do této rubriky bych rád dával informace o všech možných odstraňování architektonických bariér, informace o rozmístění elektronických a akustických informačních tabulích a další informace.
Nová služba TyfloCar – přeprava osob se zdravotním postižením. Posláním námi nabízené služby cílové skupině osob je usnadnit cestu k lékaři, do zaměstnání, na nákupy, za kulturou v Olomouci a okolí.
Zdroj: TyfloNet
Mnozí nevidomí byli v nedávné minulosti konfrontováni s nepříjemností, že některé eskalátory jezdí oběma směry - záleží, na které straně na ně cestující nastoupí, tak tím směrem se rozjedou. Není to příliš nebezpečné, pokud o tom víte a nejlépe si zjistíte vysílačkou informaci, kterým směrem schody jedou, ale opatrnosti nikdy nezbývá. Byl by zajímavý seznam takových obousměrných eskalátorů, například jedna pisatelka uvádí, že jsou instalovány kdesi mezi stanicí Horčičkova a stanicí Háje na Jižním Městě v Praze 4. Většinou se jezdá o spouštění schodů fotobuňkou, ale může jít i o to, kterým směrem schody jedou neustále, dokud obsluha např. v metru nezmění směr, například jednotlivé eskalátory na přesupní stanici Můstek mezi nástupoštěm trasy A a přestupní chodbou na trasu B - jedny jezdí např. celé dopoledne dolů, jiné nahoru a odpoledne změní směr jízdy.
Přístupnost osobní dopravy pro handicapované

Zdroj: Zelpage, autoři: ZelPage a redaktoři ČT

Česká republika - České dráhy se snaží pro tělesně postižené zákazníky vytvořit takové podmínky, aby pro ně bylo cestování vlakem stejně snadné jako pro cestující bez handicapu. Podmínky se České dráhy snaží vylepšovat především nákupem či rekonstrukcemi železničních vozidel uzpůsobených pro přepravu právě těchto osob. K vytváření přijatelných podmínek, především formou bezbariérových přístupů, dochází i při rekonstrukcích nádražních budov, nástupišť a sociálních zázemí stanic. Bezbariérová stavební řešení a nízkopodlažní vozidla, případně vlaky vybavené zvedací plošinou, ovšem nevítají pouze vozíčkáři, ale také například senioři, rodiče s malými dětmi a kočárky, osoby se zraněními dolních končetin apod.

Travelátory jsou pohyblivé chodníky, pásy, na kterých se stojí, podobně jako na eskalátorech a ty Vám pomáhají se rychleji přesunout z jednoho místa na druhé - travel - cestovat.
1

Myslíte si, že tyto stránky mohou být užitečné?

Ano (4306 | 34%)
Ne (4210 | 33%)
Stránky průběžně tvoří Miloš Šmíd milosmid zavináč volny.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one