Kliknutím do obrázku se otevře v další kartě ZP Cestují - facebooková skupina
Kliknutím do obrázku se otevře v další kartě ZP Cestují - facebooková skupina

Zrakově postižení - cestují!

Zvláštní jízdné a další obchodní nabídky pro ZTP a ZTP-P

Držitelé průkazu ZTP a ZTP-P platí podle Zvláštního tarifu ČD. Kromě toho mohou zvýhodnit cenu jízdného ještě dalšími slevami.
Držitel průkazu ZTP nebo ZTP-P platí podle tarifu Zvláštní jízdné.

Komu je zvláštní jízdné určeno

Zvláštní jízdné je určeno:

Ceník A  - dětem ( 1. a 2. vozová třída ) a důchodcům ( 2. vozová třída ), kteří nemohou prokázat nárok na zlevněné zákaznické jízdné pro děti a důchodce nebo nevyužijí některou z ostatních obchodních nabídek ČD.

Ceník B – držitelům průkazu ZTP nebo ZTP/P kteří nemohou prokázat nárok na zlevněné zákaznické jízdné pro držitele průkazů ZTP nebo ZTP/P a rodičům, kteří navštěvují děti umístěné v ústavech, pokud si nevyberou některou obchodní nabídku ČD.

Ceníky najdete ke stažení na serveru Českých drah , ale pro nevidomé je tento formát nedostupný - obsahem pdf je obrázek tabulky, takže ano po rozpoznání pomocí OCR, není výsledek vhodný. Dopročujeme buď zjistit cenu jízdenky v elektronickém jízdním řádu. Později sem na tyto stránky bude doplněn ceník v dostupném formátu, nejspíše Excel.

Kromě zvláštního jízdného můžete jezdit na ČD ještě výhodněji, pokud využijete obchodní nabídky In-zákazník 1/4 na In-kartě/Rail plus. Cena aplikace IN-Z 1/4 na tři roky činí 600 Kč a umožňuje zakupovat jízdní doklady s 25% slevou ze zvláštního jízdného (vč. zpátečního jízdného ZTTP, ZTTP/P). Tato obchodní nabídka navíc umožňuje získat 25% slevu z traťových jízdenek 15+ a síťových jízdenek KLASIK. Díky nabídce Rail plus, která je vázána na In-kartu, vám také poskytneme při cestách do zahraničí 25% slevu z mezinárodního jízdného, a dokonce i slevu na místenky. Pokud budete chtít využít 1. třídy, zaplatíte cenu za zákaznické jízdné, tj. se slevou 25 % z jízdného obyčejného. 
 
 
Příklad jízdného z Prahy hl. n. do Ostravy-Svinova vlakem SC Pendolino (v Kč):
 
Druh jízdného
Jízdenka
Místenka SC*
Celková cena
Obyčejné jízdné
430,-
200,-
630,-
ZTP, ZTP/P
108,-
200,-
308,-
In-zákazník 1/4
 81,-
 86,-
167,-
* Vlak SC je povinně místenkový vlak (v JŘ symbol )
20.04.2008 11:34:22
Miloš Šmíd

Myslíte si, že tyto stránky mohou být užitečné?

Ano (4306 | 34%)
Ne (4210 | 33%)
Stránky průběžně tvoří Miloš Šmíd milosmid zavináč volny.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one